Krištáľ – Kameň rastu a čistoty

Liečivé kamene reprezentujú zhmotnenie sily matky prírody. V každom z nich sa ukrývajú unikátne schopnosti ovplyvňujúce hmotné i nehmotné aspekty ľudského života. Dokážu tak priaznivo pôsobiť na celé vaše bytie. Dnes vás preto zoznámime so spanilým polodrahokamom považovaným za najúčinnejší vzácny kameň. Krištáľ vám pootvorí dvere vedúce ku skutočnej spokojnosti.

Charakteristika krištáľu

Krištáľ je unikátny minerál predstavujúci fanerokryštalickú odrodu kremeňa. Označuje sa teda chemickým vzorcom SiO₂ zastupujúcim všetky formy oxidu kremičitého. Na Mohsovej stupnici tvrdosti obsadzuje spolu s ďalšími druhmi kremeňa siedme miesto.

Vzhľadom na typický šesťuholníkový tvar krištáľ patrí do hexagonálnej kryštalickej sústavy. Tento pôvabný kameň so širokým spektrom využitia vzniká v usadených horninách z roztavenej magmy.

Číri krištáľ oplýva nádychom bielej farby symbolizujúcej čistotu, vyrovnanosť, nové začiatky, uzdravenie duše a vysoké city. Svojím vzhľadom potvrdzuje, že v jednoduchosti je krása.


⭐⭐⭐⭐⭐ Zaujal vás krištáľ? Odporúčame tento výrobok:

História magického nerastu

Názov krištáľ pochádza z gréckeho slova krystallos, čo v preklade znamená ľad. Starovekí ľudia totiž krištáľ považovali za hlboko zamrazené tuhé skupenstvo vody.

Na území Slovenska preň v stredoveku zaviedli pomenovanie horský krištáľ. Chceli ho tým odlíšiť od priezračného kusu skla, ktoré sa vtedy podarilo po prvýkrát zhotoviť. Počas medieválneho obdobia sa zároveň rozbehla výroba krištáľových vešteckých gúľ a kláštorných nádob.

Austrálski aborigéni a severoamerickí indiáni rovnako používali krištáľ na veštenie. Popritom ho nosili ako talizman. Podľa legendy kmeňa Navajo začalo na Zem svietiť slnko práve zásluhou krištáľu.

Šamani pokladali krištáľ za kameň svetla. Bol pre nich jasnovideckým nástrojom zmazávajúcim hranicu medzi viditeľným a neviditeľným.

Pôsobenie priezračného minerálu

Krištáľ je bezpochyby najuniverzálnejší polodrahokam. Pôsobí ako silný vodič a čistič energie. Poskytne vám efektívnu ochranu. Krištáľ navyše zlepšuje efekt ostatných liečivých kameňov.

V priestore neutralizuje škodlivé vplyvy elektroniky, ruší geopatogénne zóny a eliminuje neblahé účinky chemického smogu. Do vašej domácnosti vnesie súlad a pozitivitu.

Krištáľ sa spája najmä s vodou, no blízko má aj k vzdušnému živlu. Uplatňuje sa v duchovnej, psychickej i telesnej oblasti. V kontraste so svojím simplicitným zjavom disponuje najpestrejšou škálou liečebných dispozícií.

Spirituálne účinky krištáľu

Bezfarebný až mliečny nerast zo skupiny kremeňov sa pýši úžasnou duchovnou mocou. Podporuje hlavne prúdenie éterickej energie, ochranu duše a očistu energetického poľa. Rekonštruuje narušenú auru, zbavuje nežiadúcich blokád a napráva disharmóniu na spirituálnej úrovni.

Krištáľ takisto významne skvalitňuje meditáciu a prehlbuje intuíciu. Vpustí svetlo do vašich myšlienok i snov. Pomôže vám rozpoznať naozaj dôležité veci, prostredníctvom čoho vám ukáže správnu cestu.

Povzbudenie čakier

Obzvlášť pozitívne krištáľ pôsobí na korunnú čakru, Sahasráru, úzko spätú so šťastím, tvorivou energiou a večnosťou. Veľmi blahodarne však vplýva na každú ľudskú čakru. Posilňuje teda tiež čakru tretieho oka, hrdelnú čakru, srdcovú čakru, čakru solar plexus, sakrálnu čakru i koreňovú čakru.

Okrem telových čakier krištáľ prospieva aj mimotelovým čakrám, čím zlaďuje fyzické a éterické telo. Tento zázračný kameň vám špecifickým spôsobom pomôže pri riešení každého problému. Úroveň vášho života tak komplexne posunie na vyšší level.

Duševné účinky krištáľu

V spoločnosti krištáľu sa jednoduchšie pretínajú negatívne putá. Stane sa vaším spojencom pri odstraňovaní nezdravej naviazanosti na predmety i osoby. Pomôže vám odpútať sa aj od nevhodných činností, zvykov alebo stereotypov.

Vďaka krištáľu ľahšie pochopíte, čo vás posúva vpred a čo vás brzdí. Zreteľnejšie si tiež uvedomíte hodnotu vecí, ktoré vám boli dopriate. Prostredníctvom toho precítite vďačnosť a naplnenie. Na rozvoji vašej osobnosti sa bude podieľať aj zušľachťovaním koncentrácie.

Krištáľ podporuje kreativitu a privoláva inšpiráciu. Taktiež posilňuje mentálne schopnosti, akými sú vnímavosť, chápavosť či pamäť. Prispieva k urovnávaniu partnerských vzťahov a privádza do života pokoj.

Ak vás trápia akékoľvek psychické ťažkosti, krištáľ vám dodá silu s nimi bojovať. Každopádne, najčastejšie asistuje pri liečbe depresie a rôznych fóbií. Výborne funguje i v prípade problémov s vyjadrovaním.

Vplyv na znamenia horoskopu

Krištáľ prináša osoh ľuďom narodeným v akomkoľvek astrologickom znamení, no zíde sa predovšetkým býkovi, levovi, rybám, blížencom, kozorožcovi a strelcovi.

Býkovi výrazne pomôže v sebazdokonaľovaní a pozdvihovaní psychického stavu. V levovi uvoľní zábrany stojace v jeho ceste nahor. Ryby nabáda k väčšej samostatnosti a jasnejšiemu mysleniu.

Blíženci s krištáľom objavia podstatu života a zboria svoje vnútorné bloky. Kozorožcovi privodí úspech a vyváženosť. Strelec za pomoci krištáľu získa energiu na uskutočnenie plánov.

Fyzické účinky krištáľu

Zemský skvost v podobe krištáľu prečisťuje a ozdravuje všetky telesné orgány. Zvyšuje imunitu a pôsobí preventívne voči mnohým fyzickým ťažkostiam.

Krištáľ človeka nabíja energiou. Značne posilňuje srdce, pľúca a obličky. Zlepšuje trávenie a krvný obeh. Kladne vplýva na endokrinný systém, vrátane štítnej žľazy.

Zmierňuje bolesť, horúčku, nevoľnosť, závraty a migrénu. Zoslabuje krvácanie a prispieva k rýchlejšiemu hojeniu zlomenín, popálenín i štípancov zapríčinených hmyzom. Takisto sa aplikuje pri problémoch so stratou sluchu.

Potenciál krištáľu sa dá využiť pri ktoromkoľvek telesnom ochorení. Osobitne ho ocenia ľudia trpiaci cukrovkou, artritídou, artrózou či chorobami tráviaceho traktu a očí. Spoľahlivo vám bude kryť chrbát v boji s chronickou únavou.

Jedinečné výrobky z krištáľu

Túžite vyskúšať liečivé účinky kráľa kameňov na vlastnej koži? Dožičte sebe a svojim blízkym originálne nádoby, tácky či krájacie dosky s krištáľom. Naše ručne zhotovené produkty obsahujúce kameň rastu a čistoty privanú do vášho domova povznášajúcu atmosféru.


⭐⭐⭐⭐⭐ Zaujal vás ametyst? Odporúčame tento výrobok:

Kategórie
Novinky v ponuke Stromiii:
  • -26%
  • -26%
Lapis Lazuli

Lapis lazuli – Kameň jasnosti a sily

Vzácne kamene ľudí oddávna fascinujú svojou krásou a úžasnými schopnosťami. Každý z týchto prírodných zázrakov oplýva jedinečnými liečivými účinkami pôsobiacimi na telo a dušu. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme okúzľujúci polodrahokam, ktorý ľudstvu prináša úžitok už celé tisícročia. Lapis lazuli vnesie do vášho

Prečítajte si viac

Ametyst – Kameň očisty a prebudenia

Vzácne kamene sú drahocennými darmi našej Zeme. Majú jedinečné vlastnosti, ktoré dokážu podporiť pozitívnu energiu životnej sily. Kamene s liečivými účinkami tak môžu priaznivo ovplyvniť vaše telo aj myseľ. Spoznajte s nami preto jeden z najmocnejších drahých kameňov. Ametyst vám do života prinesie

Prečítajte si viac