Naše dreviny

Každé drevo je stopercentný unikát: svojou štruktúrou, povrchom aj farbami. Vyberte si prírodný materiál, ktorý sa najviac zapáči vášmu oku. Každý drevený produkt z našej dielne vyrábame ručne. Samozrejme, našim rukám pomáha aj profesionálna drevárska technika, bez ktorej by nebolo možné dosiahnuť dokonalé tvary. A výsledok? Sólista. Unikát. Originál. Každý hotový produkt je krásny, no má aj svoje jemné nedokonalosti. Tak ako náš život. Tak ako váš život.

Javor

Javor svojou krémovou farbou vytvára krásny kontrast v dizajne každého interiéru. Drevo je veľmi trvanlivé a využíva sa napríklad aj na výrobu hudobných nástrojov.
Javorové drevo
Dubové drevo

Dub

Dubové drevo je obľúbené pre svoju všestrannosť a dizajnovú univerzálnosť. Čo to znamená? Že sa k vám bude hodiť bez ohľadu na to, ako vyzerá zvyšok vašej domácnosti. Je ešte odolnejšie voči vode ako väčšina iných drevených materiálov a je schopné prežiť celé generácie.

Orech americký

Orech americký pochádza, ako už jeho názov naznačuje, zo Severnej Ameriky. K nám prichádza ako neopracovaný kus a až v našej dielni sa z neho stane výnimočný výrobok pod značkou Stromiii. Orech americký je považovaný za prémiové drevo, je veľmi tvrdý a má atraktívnu štruktúru. Nehnije a je odolný voči nárazom, takže sa hodí aj do náročných podmienok.
Orech americký
Orechové drevo

Orech

Orechové drevo má vysokú hodnotu. V jeho prípade platí – čím staršie drevo, tým hodnotnejšie. Dôvodom je jeho štruktúra, ktorej práve vek dodáva unikátny vzhľad s nezameniteľnou kresbou. Orechové drevo je veľmi husté a tvrdé a pri jeho použití sa takmer nemusíte báť o to, že sa používaním znehodnotí. Inými slovami: vybrali ste si veľmi dobre.

Čerešňa

Nezameniteľná vôňa a výrazná červeno-hnedá farba, ktorá pripomína mahagón: taká je čerešňa. Jej drevo výraznú kresbu a letokruhy, vďaka čomu je každý produkt vyrobený z čerešne nenapodobiteľným unikátom. Čerešňa je tvrdá a odolná, vďaka čomu je predurčená zdobiť vašu domácnosť mnoho rokov.

 

Čerešňové drevo