Naše vzácne kamene

Kameň je jednou zo základných stavebných zložiek sveta okolo nás. Ale nie je kameň ako kameň: niektoré kamene sú špeciálne. Svojím vzhľadom, štruktúrou, zložením alebo účinkom na naše telo i dušu. Liečivé kamene alebo polodrahokamy sú predovšetkým energetickým kanálom. Čo to znamená? Kamene umožňujú pozitívnej a liečivej energii, aby pomohla nášmu telu aj našej mysli. Aura, vibrácie, karma alebo čakra: to všetko sú len pojmy, ktorým niekto rozumie viac, iný zase menej. Nie je dôležité, ako účinok liečivých kameňov nazveme. Dôležité je, že vnímame ich unikátne zloženie a farbu, ktorá im dodáva špecifické vlastnosti a liečivé účinky.

Lapis Lazuli

Kryštály lazuritu sú drahé a vzácne, ale mimoriadne účinné. Už od nepamäti bol vďaka svojmu krásnemu vzhľadu využívaný ako šperk. Symbolizoval moc a bohatstvo. Dnes je známy najmä ako kameň priateľstva, múdrosti a lásky. Lapis lazuli je silný v duševnej oblasti, ale to nie je všetko. V tele zmierňuje opuch, predchádza kŕčom a vďaka silnému pozitívnemu pôsobeniu na psychickú pohodu vyrovnáva krvný tlak. Vzácna kombinácia.

lapis lazuli - lazurit
karneol

Karneol

Karneol nosí šťastie a chráni pred nervovými chorobami. Svojou farbou symbolizuje vitálnu energiu Zeme. Prebúdza v nás schopnosti, ktoré sú často skryté aj pred našimi vlastnými očami. Svojou energiou pomáha najmä tým, ktorí sa cítia utlačení výdobytkami modernej doby a v živote niekedy neisto prešľapujú z nohy na nohu. Karneol nám síce neukáže správnu cestu, ale svojou silou podporí naše myslenie, ktoré ju nakoniec hravo nájde samo. Okrem rozsiahlej duševnej podpory pomáha aj fyzicky, a to napríklad proti kŕčovým žilám, neplodnosti a chráni močové ústrojenstvo.

Apatit

Apatit je vaším mostom medzi telom a dušou. Ale nielen tým: ak veríte v predchádzajúce životy, práve liečivý apatit je spojením s vaším predchádzajúcim a budúcim “ja”. Je bystrý, cieľavedomý a chápavý. Apatit má pozitívny vplyv na tráviacu sústavu, lieči najrôznejšie choroby kostí či kĺbov a zlepšuje sluch. Vďaka pomoci správnej funkcii čriev a žalúdku tiež podporuje zdravú chuť do jedla.
apatit
fluorit

Fluorit

Už pred mnohými rokmi v Číne zistili, že fluorit chráni človeka pred čiernou mágiou a sebapoškodzovaním. Liečivý fluorit tiež nazývajú kameňom géniov, pretože upokojuje naše mozgové bunky a necháva nám tým priestor objaviť bohatý duchovný svet, intuíciu a túžby. Fluorit nám pomáha aj vo chvíľach, kedy sa cítime stratení a opäť hľadáme vzácny pokoj a rovnováhu. Zmierňuje migrénu a bolesti hlavy, zvyšuje koncentráciu a tlmí stres. Kto z nás by neocenil takéto schopnosti?

Krištáľ

Krištáľ je pre mnohých synonymom čistoty – ale to je len začiatok pozitívnych vlastností tohto liečivého polodrahokamu. Je výnimočný, pretože dokáže absorbovať, uchovávať a uvoľňovať energiu, čím ovláda tok energie okolo nás všetkých. Zároveň sa stará o to, aby nás nepremohla negatívna energia, ničí elektromagnetický smog z technológií a účinne bojuje proti smogu. Úľavu prináša prakticky pri všetkých fyzických ochoreniach a pomáha prečistovať vnútorné orgány človeka. Čo to znamená? Krištáľ je mimoriadne univerzálny. Keby ste si mali vybrať len jediný kameň, určite by to mal byť práve on.
kristal
Malachit vzacny kamen polodrahokam

Malachit

Malachit je ochranný kameň, ktorý má veľkú silu. Absorbuje negatívne látky z okolia a neutralizuje ich. Zároveň nás učí porozumieť sebe samému a našim blízkym. Hodí sa úplne pre všetkých, no mimoriadne účinný je pre tehotné ženy a deti – používal sa dokonca ako amulet pri pôrodoch už od 16. storočia. Má schopnosť liečiť zápaly, odstraňovať poruchy videnia a vylepšiť zdravotný stav pri astme či Parkinsonovej chrobe. Jednou vetou: mocný a univerzálny kameň, ktorý by nemal chýbať vo vašej blízkosti.

Snehový kremeň

Kremeň je kameňom stability, harmónie a čistej krásy. Podporuje meditáciu a duševnú čistotu. Ale nielen tú duševnú: rovnako silný je aj pri účinkoch na vaše telo. Podporuje tvorbu hormónu šťastia, endorfínu, aktivuje správnu činnosť srdca, lieči krvný obeh a prečisťuje cievy. Vďaka svojej čistote však môžete kremeň použiť tak, ako sa vám páči – vo svojej podstate urýchľuje tok energie a napomáha čisteniu vášho tela, ducha i okolia.
Kremen vzacny kamen polodrahokam
Jaspis vzácny kameň

Jaspis

Japis prináša radosť, mier a pokoj. Zvyšuje sebadôveru a podporuje tvorivosť. Vytvára harmonickú atmosféru a pomáha nám splniť naše predsavzatia a sny. Nechýbajú mu ani silné liečivé vlastnosti: posilňuje imunitu, chráni nervový systém a dodáva energiu celému telu. Je účinný proti všadeprítomnému elektromagnetickému žiareniu a dokonca má priaznivý vplyv na liečbu epilepsie.