Liečivé kamene. Sila prírody

Kameň je jednou zo základných stavebných zložiek sveta okolo nás. Ale nie je kameň ako kameň: niektoré kamene sú špeciálne. Svojím vzhľadom, štruktúrou, zložením alebo účinkom na naše telo i dušu. Liečivé kamene alebo polodrahokamy sú predovšetkým energetickým kanálom. Čo to znamená? Kamene umožňujú pozitívnej a liečivej energii, aby pomohla nášmu telu aj našej mysli. Aura, vibrácie, karma alebo čakra: to všetko sú len pojmy, ktorým niekto rozumie viac, iný zase menej. Nie je dôležité, ako účinok liečivých kameňov nazveme. Dôležité je, že vnímame ich unikátne zloženie a farbu, ktorá im dodáva špecifické vlastnosti a liečivé účinky.

 

Akvamarín

Akvamarín je mimoriadne silný liečivý kameň – podľa stredovekých astrológov mal schopnosť ukľudniť rozbúrené more. Jeho sila nie je iba v legendách: používal sa aj na brúsenie šošoviek do okuliarov. Farba mora pôsobí upokojujúco najmä v ťažkých chvíľach, ktoré z času na čas prežíva každý z nás. Svetlo, ktoré ním prechádza, symbolizuje nádej aj vtedy, keď máme najpochmúrnejšie myšlienky. Z praktických účinkov čistí hlas, lieči horné dýchacie cesty, pomáha pri astme a má pozitívny vplyv na zrak.
Akvamarín

Podložka s akvamarínom

Orech
Tip od nás

Podložka s akvamarínom

Orech americký

Ametyst

Už Aristoteles odporúčal ametyst ako zaručený prostriedok proti opitosti. Ak nepotrebujete pomoc v tejto oblasti, určite oceníte jeho ďalšie vlastnosti. Ametyst je kameň zdržanlivosti a duchovnej čistoty. Radi meditujete? Ametyst vám pomôže načerpať energiu a odhodlanie byť lepším človekom. Liečivý ametyst pomáha proti bolestiam všetkého druhu, zmierňuje smútok a podporuje hlboký spánok. Je to bojovník proti stresu, čo dnes určite ocení každý z nás.

Podložka s Ametystom

Orech

Podložka s Ametystom

Orech americký
Tip od nás

Podložka s ametystom

Dub

Apatit

Apatit je vaším mostom medzi telom a dušou. Ale nielen tým: ak veríte v predchádzajúce životy, práve liečivý apatit je spojením s vaším predchádzajúcim a budúcim “ja”. Je bystrý, cieľavedomý a chápavý. Apatit má pozitívny vplyv na tráviacu sústavu, lieči najrôznejšie choroby kostí či kĺbov a zlepšuje sluch. Vďaka pomoci správnej funkcii čriev a žalúdku tiež podporuje zdravú chuť do jedla.

apatit

Podložka s apatitom

Dub
Tip od nás

Podložka s apatitom

Orech americký